O Fundacji:


Pomysł w naszych głowach i zarazem w sercach zrodził się kilka lat temu i dojrzewał stopniowo. Nie chcieliśmy nic robić szybko i pochopnie.

Zdawaliśmy sobie sprawę, że musi być to decyzja przemyślana dogłębnie ponieważ stanie się to częścią naszego życia.

Bodźcem, który wszystko zapoczątkował była choroba Syna. To On od zawsze dodawał sił, to On mobilizował do działania, to Jego codzienna walka o sprawność uświadomiła mi, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Co jeszcze sprawiło, że decyzja o powołaniu Fundacji Dobro Dobrem Wraca oraz Centrum Intensywnej Rehabilitacji Koniczynka?

DOBRZY LUDZIE!!!

Osoby o wielkich sercach, które wspierali nasze zmagania, które pomagały i wspierały leczenie i rehabilitacje Filipa, osoby które trzymały i do dnia dzisiejszego trzymają kciuki, którzy do dnia dzisiejszego przesyłają ciepłe maile i życzą jak najlepiej.

Uważamy, że dług wdzięczności jaki mamy jest przeogromny dlatego też Fundacja Dobro Dobrem Wraca została powołana aby podziękować WSZYSTKIM DARCZYŃCOM I PRZYJACIOŁOM – to na Waszą Cześć i Chwałę Ona powstała, bo Wasze okazane nam dobro skłoniło nas do podjęcia takiej właśnie decyzji.


 

Fundacja Dobro Dobrem Wraca jest organizacją pozarządową i apolityczną.

Misja czyli kilka słów o tym co chcemy robić:


Wiedząc jak ważnym elementem życia osoby niepełnosprawnej jest rehabilitacja i jak znaczący ma wpływ na codzienne życie chcemy otworzyć Centrum Intensywnej Rehabilitacji KONICZYNKA-GDYNIA, w którym rehabilitacja odbywać się będzie w systemie turnusowym.

Zależy nam na jakości rehabilitacji a nie na „hurtowej” ilości Pacjentów. Jakość ma nas wyróżniać.

Pragniemy aby w Centrum Intensywnej Rehabilitacji KONICZYNKA-GDYNIA była nie tylko fizjo i fizykoterapia ale również opieka logopedyczna, warsztaty terapii zajęciowej, terapia ręki, terapia manualna i nasze marzenie (jedno z wielu) komora hiperbaryczna. Terapia tlenem to nie tylko terapia „odmładzająca” ale przede wszystkim pobudzanie mózgu do pracy poprzez dostarczenie czystego tlenu do organizmu a w przypadku schorzeń np. neurologicznych ma zbawienny wpływ.


Znajdujemy się w miejscu, w którym jest dużo Seniorów – starszych, samotnych ludzi – mamy nadzieję, że uda nam się ich włączyć w nasze projekty, w których np. na warsztatach terapii zajęciowej będą ozdabiać chusteczniki, serwetniki, zakładki do książek itp. a później będą te prace wystawiane na aukcjach charytatywnych a dochód z aukcji przeznaczony będzie na rehabilitację osób niepełnosprawnych.


W naszych planach jest pomysł stworzenia ogrzewalni dla osób bezdomnych.

Wielu powie, że są oni sobie sami winni, że gdyby np. nie pili nie znaleźliby się na ulicy. W wielu przypadkach jest to prawda, ale … bezdomność ma też drugie oblicze – gdzie przez chorobę osoby stają się bezdomne. Renta socjalna jaką otrzymywali wystarczała (lub nie) na leki i jedzenie i nie było już pieniędzy na opłaty.


Jednak na dzień dzisiejszy priorytetem jest Centrum Intensywnej Rehabilitacji KONICZYNKA-GDYNIA.